Kas me saame SELLEST karistusest rääkida? – Bundesliga fanaatik

0
Kas me saame SELLEST karistusest rääkida?  – Bundesliga fanaatik

Bundesliga laupäevases kõrgeimas mängus võõrustas Dortmundi Borussia Deutsche Bank Stadionist kõigi kolme punktiga pärast 2:1 võitu Frankfurdi Eintrachti üle. Julian Brandti ja Jude Bellinghami väravad mõlemal poolel peenest Daichi Kamada tabamusest lahendasid selle, kuid tegelikult oli pärast mängu ainult üks jututeema – Karim Adeyemi ja Jesper Lindströmi karistuse puudumine.

Nende vastuoluline hetk saabus 42. aastalnd minut. Pärast seda, kui Götze hoidis end paremal äärel Nico Schlotterbecki vastu ja väikese õnnega sai Kolo Muani lõpuks löögile kitsa nurga alt. Ründaja tõstetud jõupingutus tabas posti ja tagasilöögil vaatas Lindström lahtist palli. Adeyemi poolt tõugatuna takistati teda seda tegemast ja see näis olevat selge penalti. Kohtunik Sascha Stegemann ütles aga eitavalt.

Siiani nii vastuoluline. Eintracht arvas selgelt, et see oli penalti, BVB ei olnud ilmselgelt kokkuleppel – aeg VAR-i kontrollimiseks, nagu võiks arvata, kuid videokohtunik dr Robert Kampka ei sekkunud mängu.Kölner Keller’ suureks vihaks Adler.

Viha

“Olukord esimesel poolajal on selge penalti – ta peab vilistama,” oigas Frankfurdi spordidirektor Markus Krösche pärast matši. “Kui ta seda ei näe [the foul], siis peab ta küsima. Ma ei tea, kas ta tegi seda lõpuks, aga need on lihtsalt asjad, mis mind tõsiselt vihastavad.

„Kui teil on assistent, küsige temalt – selleks ta meil on. Kui sa siis meelt muudad, on hästi. Aga see on nali.”

Kaitse

«Kõigepealt olin mina taga ja jah, siis tema minu ees. Minu jaoks polnud see üldse viga,” selgitas Adeyemi pärast matši. “Niisiis tundsin, et olen temaga keha vastu. Seetõttu arvasin, et kohtunikul oli õigus. “Meil on kolm punkti, nii et ma ei hooli sellest.”

Manusta Getty Imagesist

Sissepääs

Asja teeb veelgi hullemaks, et kohtunik Stegemann tunnistas hiljem, et tegemist oli penaltiga ja ta oleks selle andnud, kui ta oleks suunanud kordusi vaatama. «Väljakul oli olukord minu jaoks järgmine: mängija Adeyemi ja Lindströmi vahel oli normaalne füüsiline kontakt – ja et ma ei näinud selget viga, mitte selget impulssi. Tavaline füüsiline kontakt.

“See saadeti vastavalt Kölni VAR-ile. Seal kontrolliti olukorda ja liigitati ebaselgeks ja ilmselgelt valeks. Seetõttu mäng ka päeva lõpus jätkus.

“Jah, kui ma nüüd näen pilte vastavate kaameraperspektiividega, siis peate selgelt välja ütlema, et Eintracht Frankfurti eest oleks pidanud karistus saama, sest aegluubis ja telepildis on olukord teistsugune kui minu jaoks väljakul, lihtsalt see, et mõlema käega on selge impulss – isegi kui nad päeva lõpuks täielikult välja ei veni, aga sellest piisas, et mängija Lindstromi alla kukutada.

Väljalangemine

Sissepääs ei ole Frankfurdi jaoks kompensatsioon, kuid rõhutab veel kord VAR-i kasutamist ja seda, mis on “selge ja ilmne viga”. Ilmselgelt oli segadus ka selles, kas VAR on selle üle vaadanud. Mängud katkestatakse piisavalt, kui kontrollitakse suluseisu otsuseid ja väravaid. Mängudes on alati oht ja sa võidad osa, mõne kaotad. Sel juhul kaotas Frankfurt.

Eemaldage jalgpallist poleemika ja oht ning eemaldate palju põnevust. Asjaolu, et see artikkel on kirjutatud ja võib tekitada erinevaid arvamusi, on jalgpalli sisu.

VAR, VAR, bla, bla, bla…

sarnased postitused

Leave a Reply